Depolama

Global Terminal Services - GTS için depolama faaliyeti, ürünün muhafaza edilmesinin çok ötesinde, tedarik zincirine artı değer katan bir uzmanlık niteliğindedir.

1984 yılında inşa edilen ve İskenderun Körfezi'nde yer alan Dörtyol Terminali dünyanın ikinci büyük petrol rezervlerine sahip Irak'a yakınlığının yanı sıra, petrol endüstrisinin giderek yoğunlaştığı bir bölgede yer alması nedeniyle stratejik bir konuma sahiptir. Dörtyol Terminali ayrıca, Kuzeyden gelen Kerkük-Ceyhan (ITP) ve Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattının bitiş noktasında yer almaktadır.

218.686 metrekarelik bir alanda kurulu olan tesis, 600 metrelik kıyı şeridine sahiptir. 47 tanktan oluşan 721.600 metreküp depolama kapasitesi ve 2,3 km uzunluğunda iskelesi bulunmaktadır. Yeni yatırım planları ile birlikte tesis 1 milyon metreküp kapasiteye sahip olmayı planlamaktadır.

Uluslararası SEÇ (Sağlık, Emniyet, Çevre) standartlarına uygun ve ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve ISO 45001:2018 belgelerine sahip olan Dörtyol Terminali, Global Terminal Services -GTS'in genişleyen faaliyetlerini ve petrol endüstrisi liderlerinin yüksek uluslararası standartlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Depolama teknolojisindeki son gelişmelerle, Global Terminal Services - GTS'nin 30 yıllık teknik deneyiminin bir araya geldiği Dörtyol Terminali'nde kara tanker ısıtma sistemi, harmanlama, katkı maddesi enjeksiyonu, yerinde gözetim ve hızlı yükleme-tahliye gibi hizmet altyapıları sunulmakta, artı değer yaratan bu hizmetler müşterilerin verimliliğini, kârlılığını ve rekabet gücünü artırmaktadır.