İhrakiye

Global Terminal Services - GTS, farklı ürünleri harmanlayabilme kabiliyeti ile ve ihrakiye hizmeti vererek, yeni yapılan tank çiftliği ile fiziksel yakıt ikmali oyuncularının ihtiyaçlarını karşılamaya, Iskenderun koyu dahilindeki yakıt ikmali potansiyeline hizmet vermeye, yönelik yatırımını başarıyla tamamlamıştır.

Global Terminal Services - GTS, Dörtyol Terminali'nde 2013 yılından beri ihrakiye gemilerine hizmet vermektedir. Özellikle Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattı, ITP Kerkük Yumurtalık boru hattı, çelik fabrikaları, İskenderun Limanı ve çevre terminaller ve tesislerdeki boru hatlarından geçen bölgenin hedeflenen yıllık petrol hacmi 200 milyon tondur. Körfez’in uluslararası deniz aracı trafiği boyunca 1 milyon tonluk yakıt ikmali talebini karşılama potansiyeli olduğu öngörülmektedir. Bölgede artan petrol ve gaz hacmi ve Global Terminal Services - GTS'in tesisleri ve deneyimleri sayesinde, petrol kaynakları ile ilgili yeni ve önemli bir uluslararası iş dalının ortaya çıkması hedeflenmiştir.

Piyasanın gelişmesi, güçlü pazarlama ve satış faaliyetleri ile hızlandırılacaktır. Global Terminal Services - GTS, Türkiye’de gösterilen yakıt ikmal faaliyetinin Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde önemli yeri olacağına inanmakta olup aynı zamanda Akdeniz’de daha güçlü olmayı hedeflemektedir. Global Terminal Services - GTS, yıllık 1.000 sevkiyat yapabilme kapasitesi ile geniş bir bilgi ve servis imkanına sahiptir.