Transit

Global Terminal Services - GTS, harmanlama, katkı maddesi enjeksiyonu, dökme yük elleçlemesi ve hızlı kargo ikmal hizmeti sağlayabilmektedir. Dörtyol Terminal, Kuzey ve Güney Amerika’dan Asya’ya kadar uluslararası yakıtlar bulundurmakla kalmayıp bölgesel pazarlara yakıt dağıtımında yardımcı olur.

Terminal, Irak gibi yakınında bulunan komşu ülkelerle de karayolu ve demir yolu ile bağlantılıdır. Bu alanlara yakıt ithalatı ve ihracatı, uluslararası piyasalara erişimin en kısa ve ucuz yollarından birisi olarak terminal üzerinden yapabilmektedir.

Düşünülen genişleme yatırımının büyütülmesi ile, Global Terminal Services - GTS, daha uzun süre yük trafiği hizmeti verebilmek ve Akdeniz’de gerçekten uluslararası bir transit petrol merkezi olabilmek için bir limanın yanı sıra ilave olarak transit tanklar inşa etmiştir.

Global Terminal Services - GTS, çeşitli hacimlerdeki 44 adet depolama tankları ile birlikte, pompa gücü saatte 5,000 metreküp hıza kadar çıkabilen güçlü altyapısı ile 230,000 deplasman tonajına kadar olan gemilerin yanaşmasına uygun, 2,3 km uzunluğunda ve 6 adet yanaşma platformlu iskelesi ile Akdeniz'in en büyük bağımsız terminalidir.